Firma

O NAS

Firma PEISCHL- Fahrzeugbau GmbH powstała w 1820 r. i zajmuje się produkcją pojazdów ciężarowych. Od 35 lat specjalizujemy się w produkcji i rozwoju naczep z ruchomą podłogą. Obecnie nasze naczepy należą do najlżejszych i zarazem do najstabilniejszych w swojej klasie.

Poprzez kilkudziesięcioletnie doświadczenie, rozwój i ścisłą współpracę z naszymi Klientami, udało nam się obniżyć masę własną naszej naczepy z ruchomą podłogą o pojemności 92 m3 do 7020 kg, natomiast w wersji z otwieranym całym bokiem naczepy do sensacyjnych 7620 kg.

Co ważne, niska waga naczepy nie jest okupiona brakiem stabilności. Misją firmy jest produkcja naczep o najniższej masie własnej w Europie przy zachowaniu najwyższych standardów jakości wykonania, stabilności, żywotności i niezawodności.

Gama produktów obejmuje obecnie od zabudowy aluminiowej i wywrotki, pojazdy do transportu odpadów, pojazdy specjalne po pojazdy z ruchomą podłogą. W tym ostatnim przypadku nasza firma stała się znana i jest doceniana w całej Europie. Dziś ruchome podłogi PEISCHL oznaczają w Europie niską masę własną, najwyższą jakość, perfekcyjne wykonanie i innowacyjność w najwyższej formie.
Mając na uwadze jak istotna jest ekonomia w transporcie oraz narastająca ilość kontroli związana z dopuszczalną masą całkowitą, mamy nadzieję, że nasze naczepy zdobędą Państwa uznanie.

HISTORIA

PÓŹNE LATA 1940 – LATA POWOJENNE

 

 

Już pod koniec lat 40-tych ubiegłego wieku, po wojnie, firma udowodniła swoją innowacyjną siłę i wyprodukowała szereg produktów dla coraz bardziej rozwijających się nadwozi samochodów ciężarowych i przyczep.

LATA 50-TE UBIEGŁEGO WIEKU

 

Ruchoma naczepa peischlW połowie lat 50-tych ubiegłego wieku firma rozszerzyła znacznie produkcję wywrotek do produkcji seryjnej, produkując do pięciu skrzyń ładunkowych tygodniowo. Dzięki temu austriacka firma stała się jednym z największych producentów wywrotek w świecie niemieckojęzycznym.

 

LATA 60-TE I 70-TE UBIEGŁEGO WIEKU

Peischl kontynuował swoją innowacyjną moc i zbudował pierwsze pojazdy do transportu długodystansowego – pionierów dzisiejszych naczep plandekowych.

LATA 80-TE UBIEGŁEGO WIEKU PO DZIEŃ DZISIEJSZY

 

Pod koniec lat siedemdziesiątych, wraz z pojawieniem się dużej liczby naczep platformowych i naczep plandekowych, firma wykorzystała swoje know-how i już wtedy zbudowała najlżejsze naczepy z plandeką seryjnie na rynku europejskim – po raz kolejny demonstrując swoją innowacyjną siłę. W ten sposób najstarsza austriacka firma zajmująca się budową pojazdów znalazła się na trzecim miejscu wśród dostawców tych pojazdów na rynku krajowym i sprawiła, że firma była dobrze znana daleko poza granicami Austrii.

W połowie lat osiemdziesiątych, wraz z pojawieniem się pierwszych pojazdów z ruchomą podłogą, firma dostrzegła możliwość poszerzenia asortymentu i rozpoczęła produkcję niestandardowych projektów.

Z biegiem czasu ruchoma podłoga stawała się coraz bardziej integralną częścią rynku europejskiego, coraz bardziej zastępując wywrotkę. Ponieważ zaletą ruchomych podłóg jest duża pojemność i to, że można rozładować nawet w niskich halach.
Dziś PEISCHL oferuje najlżejszą w Europie naczępę z ruchomą podłogą i stabilną stalową ramą nośną. Dzięki opatentowanemu w Europie systemowi automatycznego zamykania dachu naczepy, PEISCHL jest liderem w Austrii pod względem transportu zrębków pojazdami z ruchomą podłogą.